WAŻNE! Niżej podane ceny to wyłącznie orientacyjne wartości panujące na rynku. Ceny zależą od wielu czynników i mogą szybko ulegać zmianom. Ceny podane w tym artykule nie stanowią naszej oferty!
Zastanawiasz się, jak doświetlić poddasze? Świetnym rozwiązaniem są okna kolankowe, nazywane też łamanymi. Te modele łączą zalety okna pionowego z oknem dachowym. Dlatego to idealna opcja dla domów z niezbyt dużym nachyleniu dachu. Dowiedz się, ile kosztują okna kolankowe i poznaj zalety tego rozwiązania!
Interesuje Cię to, ile kosztują okna kolankowe w 2024 roku? Dokładne koszty mogą być uzależnione od wielu czynników m.in. sposobu łączenia czy też parametrów okien. Jednak standardowo ceny zaczynają się od 1,5 tys. zł. Te najbardziej skomplikowane modele natomiast mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Przygotuj się także na to, że więcej zapłacisz za zestaw okien kolankowych – składających się z dwóch lub nawet trzech okien. Wówczas w zależności od producenta cena może wahać się między 6 a 12 tys. zł.
Co sprawia, że warto zamontować okna kolankowe w swoim domu, biurze lub mieszkaniu? Z pewnością wpływ na Twoją decyzję powinna mieć nie tylko cena, ale również najważniejsze zalety tego typu okien.
Bardzo ważnym atutem okien kolankowych jest ich wygląd. Z ich pomocą nie tylko pomieszczenie zyskuje oryginalny wygląd, ale również cały budynek. Dodatkowa ilość przeszkleń nadaje mu nowoczesnego charakteru, który z pewnością Ci się spodoba. Poza tym z łatwością wybierzesz ramę okienną oraz jej kolor dopasowany do stylu budynku. Szare ramy idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych i loftowych domów. Natomiast różne odcienie brązu lub naturalny wygląd drewna to obowiązkowy wybór w przypadku klasycznych oraz skandynawskich budynków.
Chcesz zagospodarować dodatkową przestrzeń w swoim domu? Poddasze ma spory potencjał – szczególnie wtedy, gdy zamontujesz tam okna kolankowe. Nareszcie sprawisz, że w tym miejscu będzie jeszcze więcej światła, co znacznie zwiększy komfort korzystania z poddasza. W porównaniu do klasycznych okien dachowych możesz też z większą łatwością podziwiać okoliczne krajobrazy i poprawić atrakcyjność poddasza. Wtedy z przyjemnością będziesz tam spędzać czas. Zyskasz też doskonałą przestrzeń do zabaw, pracy lub stworzysz komfortowy pokój dla dziecka.
Nawet w pochmurne, deszczowe dni możesz cieszyć się naturalnym słońcem na poddaszu. Konstrukcja okien kolankowych sprawia, że dostaje się przez nie więcej światła w porównaniu do okien dachowych. Z pewnością poprawi to również komfort korzystania z tego pomieszczenia.
Więcej naturalnego światła to niższe rachunki za energię elektryczną. Dlatego spraw, by na poddaszu wpadało jeszcze więcej promieni słonecznych, dzięki temu nie będziesz skazany jedynie na sztuczne światło.
Zastanawiasz się, co wpływa na to, ile kosztują okna kolankowe? Ostateczna cena zależy od wielu czynników. Przekonaj się, co może sprawić, że zapłacisz więcej bądź mniej za okna kolankowe.
Oczywiście większe oraz niestandardowe okna kolankowe będą kosztowały więcej niż klasyczne modele. Zauważ również, że ostateczne koszty mogą być uzależnione od tego, jaką liczbę okien chcesz zamontować. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie dostawca oferuje pakiety okien, bo takie rozwiązanie może być dla Ciebie korzystniejsze finansowo, jeśli chcesz zamontować więcej okien.
Kolejnym ważnym czynnikiem, który wpływa na cenę okien kolankowych, jest materiał, z jakiego została wykonana rama oraz szyba. Zazwyczaj te rodzaje okien są wykonane z drewna, aluminium oraz PVC. Która z tych opcji jest najtańsza? Jeśli chcesz zaoszczędzić, to zdecyduj się na okna kolankowe z ramą z PVC. Najwięcej zapłacisz za aluminiową ramę, która jest też bardzo wytrzymała. Tym bardziej, gdy zdecydujesz się dodatkowo na wersję antywłamaniową.
Nowoczesne szyby o wysokich właściwościach izolacyjnych i akustycznych wiążą się z wyższymi kosztami. Szczególnie gdy postawisz na modele trzyszybowe. Pamiętaj jednak, że to inwestycja, która zwróci Ci się w postaci niższych opłat za ogrzewanie. Koszty mogą również wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na szyby chroniące przed promieniami UV.
Chcesz zamówić okna kolankowe z żaluzjami, roletami czy też okiennicami? A może zależy Ci na niestandardowym kolorze ramy okiennej? Każdy z tych aspektów wpływa na ostateczną cenę.
Zastanawiasz się, która opcja jest lepsza w Twoim przypadku – okna kolankowe czy też okna dachowe? Obie opcje mają swoje zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Zwróć też uwagę na to, że okna kolankowe można montować w budynkach z niewielkim skosem. Natomiast okna dachowe sprawdzą się właśnie z w przypadku dachów z dużym skosem. Dlatego oba modele mogą mieć nieco inne zastosowanie.
Uwagę zwraca także to, że okna dachowe są nieco tańsze od okien kolankowych – wiąże się to przede wszystkim z większą konstrukcją. Jednak dzięki temu zyskujesz więcej światła w pomieszczeniu i z łatwością możesz podziwiać okoliczne widoki. Zaletą okien kolankowych w porównaniu do tych dachowych jest również łatwiejsza wentylacja pomieszczenia. Niektóre modele dachowe mają ograniczoną możliwość otwierania, co utrudnia wietrzenie. W przypadku okien kolankowych zazwyczaj nie będziesz mieć tych problemów.
Jeśli nadal zastanawiasz się, co wybrać – okna kolankowe czy dachowe – to kieruj się przede wszystkim projektem i charakterystyką poddaszu. Pamiętaj też, żeby nie ograniczać się jedynie do ceny, a dzięki temu zdecydujesz się na odpowiedni model.
Tomkar – okna PVC, okna drewniane, drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne, bramy garażowe Hörmann. Oferujemy szeroki asortyment produktów, fachowe doradztwo i profesjonalny montaż.