English EN Lietuvių kalba LT Polski PL

Ile kosztuje brama garażowa w 2024 roku? Aktualne ceny

WAŻNE! Niżej podane ceny to wyłącznie orientacyjne wartości panujące na rynku. Ceny zależą od wielu czynników i mogą szybko ulegać zmianom. Ceny podane w tym artykule nie stanowią naszej oferty!

Brama garażowa to inwestycja na lata, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Zastanawiasz się, ile kosztuje brama garażowa w 2024 roku? Na ostateczną cenę bramy garażowej wpływ ma wiele czynników. Poznaj je, a przede wszystkim dowiedz się, ile zapłacisz za poszczególne rodzaje bramy garażowej.

ile kosztuje brama garażowa

Jaka jest cena bramy garażowej w 2024 roku?

Na początku zwróćmy uwagę na średnie ceny bram garażowych w 2024 roku.

Najmniej, czyli ok. 1500 zł zapłacisz za klasyczne bramy uchylne, a najwięcej za bramy segmentowe i rolowane – kolejno 3000 i 4000 zł.

Pamiętaj jednak, że ceny te mogą wzrosnąć, jeśli będziesz chciał zamontować nieco bardziej nowoczesne modele np. z dodatkowymi funkcjami.

Ile kosztują bramy garażowe w zależności od ich rodzaju?

Jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na cenę bramy garażowej, jest jej rodzaj.

Warto zatem dowiedzieć się, jakie są najczęściej wybierane rodzaje bram garażowych i ile kosztują poszczególne typu.

Pamiętaj, że rodzaj bramy wpływa nie tylko na ostateczną cenę, ale również na funkcjonalność tej przestrzeni, wygląd budynku oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Dlatego dokładnie zastanów się, który model spełni Twoje oczekiwania.

Bramy uchylne

Szukasz ekonomicznego rozwiązania? Zatem wybierz bramy uchylne, bo to jedno z najprostszych i najtańszych opcji. Charakteryzują się prostą konstrukcją, w której brama unosi się do góry i pozostaje w poziomej pozycji pod sufitem garażu. Bramy uchylne są też proste w obsłudze – mogą działać manualnie lub automatycznie.

Ile kosztują bramy uchylne w 2024 roku? Za modele w podstawowej wersji zapłacisz od ok. 1500 zł. Możesz też zdecydować się na bramy uchylne z ociepleniem, co zapewnia lepsze parametry izolacyjne. Wtedy koszty mogą wzrosnąć do 2500-4000 zł.

Bramy segmentowe

Kolejnym popularnym rodzajem bram garażowych są modele segmentowe, które są już bardziej zaawansowane technologicznie. Zapewniają też lepszą izolację termiczną. Bramy segmentowej, jak już nazwa wskazuje, składają się z kilku paneli, które przesuwają się pionowo wzdłuż prowadnic.

Za bramy segmentowe zapłacisz od 3000 do nawet 8000 zł – spodziewaj się górnej granicy cenowej, jeśli chcesz wybrać model z dodatkowym wyposażeniem.

Bramy rolowane

Bramy rolowane lub też bramy roletowe to kompaktowe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w garażach o ograniczonej przestrzeni. Tego typu bramy składają się z lameli, które zwijają się do kasety umieszczonej przed wjazdem. Zazwyczaj ceny bram rolowanych zaczynają się od 4000 zł – bardziej zaawansowane modele mogą kosztować nawet 9000 zł.

Bramy rozwierne

Szukasz prostego i klasycznego rozwiązania? W takim razie idealnym rozwiązaniem będą bramy rozwierne, które nadal cieszą się ogromną popularnością.

Szczególnie wśród właścicieli domów w klasycznym stylu lub po prostu w starszym budownictwie.

Ceny takich bram zaczynają się od ok. 2000 zł, ale mogą wzrosnąć w zależności od wybranego przez Ciebie materiału oraz dodatkowych funkcji np. automatycznego otwierania. Wtedy ostateczne koszty mogą zamknąć się w przedziale 4000-6000 zł.

Co wpływa na cenę bramy garażowej?

Zauważ, że nie tylko rodzaj bramy wpływa na ostateczną cenę bramy garażowej. Znaczenie mają także inne czynniki. Sprawdź, co może zadecydować o tym, że brama będzie tańsza lub jej cena wzrośnie.

Materiał wykonania bramy garażowej

Bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii jest materiał, z jakiego została wykonana brama garażowa. Najtańsze są stalowe bramy, które wyróżniają się imponującą trwałością, a zarazem są łatwe w utrzymaniu.

Nieco więcej zapłacisz za drewniane bramy, które jednak zachwycają klasycznym wyglądem oraz doskonałą izolacją. Natomiast najdroższe są bramy aluminiowe. To lekki materiał, który jest odporny na korozję, a przy tym idealnie pasuje do loftowych i nowoczesnych budynków. Oto przykładowe ceny bram garażowych w zależności od materiału:

  • stalowe bramy – ceny zaczynają się od ok. 1500 zł,
  • drewniane bramy – ceny zaczynają się od ok. 3000 zł,
  • aluminiowe bramy – ceny zaczynają się od ok. 4000 zł.

Izolacja termiczna

Co jeszcze wpływa na ostateczną cenę bramy garażowej? Znaczenie ma także dodatkowa izolacja termiczna. Warto zainwestować w ten dodatek, jeśli garaż stanowi część ogrzewanego budynku – wtedy nie narazisz się na utratę ciepła.

Choć ocieplane bramy są nieco droższe, to jednak wpływają na temperaturę w całym domu. Poza tym przebywanie w izolowanym garażu jest też znacznie przyjemniejsze.

Dodatkowe funkcje bramy garażowej

Automatyka, systemy zabezpieczeń, dodatkowe okna czy specjalne wykończenia – to tylko przykładowe elementy, które mogą wpływać na ostateczną cenę bramy garażowej.

Jeśli jesteś zdecydowany na którąś z tych opcji, to spodziewaj się wzrostu ostatecznej ceny. Zwróć jednak uwagę na to, że wiele z tych funkcji ma znaczący wpływ na komfort korzystania z bramy garażowej. Przeważnie wybór dodatkowych funkcji powoduje wzrost ceny bramy o 1000-3000 zł.

Montaż bramy

Koszt montażu bramy garażowej to kolejny ważny czynnik, który ma decydujący wpływ na ostateczną cenę. Profesjonalny montaż gwarantuje poprawne działanie bramy oraz jej trwałość.

Najlepiej, jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalistów, a dzięki temu zyskasz pewność, że brama zostanie prawidłowo zamontowana, a dodatkowe funkcje będą właściwie zainstalowane.

Ile dokładnie kosztuje montaż bramy garażowej? Znów ostateczne koszty zależą od kilku czynników np. lokalizacji, stopnia skomplikowania instalacji lub firmy, która dostarcza Ci bramę garażową. Zazwyczaj jednak koszty montażu mieszczą się w przedziale od 500 do 1500 zł.