English EN Lietuvių kalba LT Polski PL

Ciepły montaż okien w warstwie izolacji

Ciepły montaż okien w warstwie izolacji

Montaż okien w płaszczyźnie izolacji budynku

Jeżeli warstwa zewnętrznej izolacji cieplnej budynku przekracza 20 cm grubości możemy zdecydować się na montaż okna na zewnątrz wobec ściany budynku, w warstwie ocieplenia. Takie rozwiązanie posiada nie tylko niewątpliwe walory estetyczne ale przede wszystkim zapobiega powstawaniu mostków termicznych i znacząco zmniejsza starty ciepła. W świetle zmieniających się przepisów prawnych, zmuszających inwestorów do stosowania rozwiązań ograniczających emisyjność budynków, montaż okien w płaszczyźnie izolacji zyskuje coraz większą popularność. 

illbruck MOWO - innowacyjny system montażu okien w izolacji

Bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach w ciepłym montażu okien w płaszczyźnie izolacji polecamy naszym klientom system illbruck MOWO. System MOWO jest kompletnym rozwiązaniem służącym do montażu okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego. Rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej i nie zakłada stosowania specjalnych konsoli do montażu. Profile są poziomowane w trakcie montażu co umożliwia korektę podłoża w wypadku gdy nie zostało one starannie wymurowane.

Co to wszystko oznacza dla Inwestora?  Najważniejsze to realne ograniczenie wartości liniowych mostków cieplnych co poprawia szczelność termiczną budynku. Dodatkowo inwestor zyskuje możliwość wcześniejszej adaptacji budynku ponieważ nie ma konieczności wcześniejszego wykonania elewacji. Ponadto system umożliwia późniejszą wymianę okien bez uszkodzenia elewacji. Przy zastosowaniu systemu illbruck MOWO można uzyskać izolacyjność akustyczną na poziomie 43dB dzięki czemu nie jest wymagana dodatkowa ochrona przed hałasem. To wynik jakiego obecnie nie osiąga żaden inny system. 

 

 

MOWO

System illbruck MOWO dedykowany jest do energooszczędnego, pasywnego, jak również blisko zeroenergetycznego budownictwa. Od 1 stycznia 2021r. (od 1 stycznia2019r. nowo powstałe budynki administracji publicznej), budowanie domów o „niemal zerowym zużyciu energii” stanie się obowiązkiem wszystkich Inwestorów w Polsce,zgodnie z przyjętymi przez Parlament i Radę Unii Europejskiej postanowieniami Dyrektywy 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Szczelny montaż systemem MOWO - najważniejsze zalety:

  • Możliwość osadzenia okna poza obrysem muru w zakresie od 35 do 200 mm
  • Powtarzalny w montażu, a co za tym idzie efekcie końcowym – uzyskanej szczelności połączenia
  • Dźwiękoszczelność złącza na poziomie 36dB, a w wariancie akustycznym systemu – 43dB.
  • Możliwość adaptacji wnętrz w 24h po montażu okien, dzięki pełnemu zamknięciu otworu okiennego (rozwiązuje problem nieistniejącego jeszcze ocieplenia)
  • Możliwość późniejszej wymiany okien bez uszkodzenia elewacji
  • Bezpieczny – sprawdzony zarówno na małych jak i bardzo dużych inwestycjach w Europie
  • Opatrzony znakiem jakości RAL
  • Ochrona przez włamaniem – opcje montażu okna w klasach RC2 i RC3
  • 5-letnia gwarancja funkcjonalności produktów w systemie
MOWO2