English EN Lietuvių kalba LT Polski PL

Ciepły montaż okien w płaszczyźnie muru – illbruck i3

Ciepły montaż okien w płaszczyźnie muru – illbruck i3

Systemy szczelnego montażu illbruck

Wykonując „ciepłe montaże” okien i drzwi zawsze korzystamy z wysokiej jakości rozwiązań, które zapewniają naszym klientom komfort i ergonomię użytkowania lokalu. Jednym z naszych głównych partnerów w zakresie systemów uszczelniania jest marka illbruck dostarczająca wiele innowacyjnych produktów badanych i atestowanych w renomowanych europejskich instytutach.  Najczęściej korzystamy z dwóch systemowych rozwiązań do uszczelniania otworów okiennych: illbruck i3 i illbruck MOWO.

illbruck i3 - system montażu okien w płaszczyźnie muru

Illbruck i3 to system montażu warstwowego okien stosowany od 2001 roku. W ramach systemu i3 mamy do dyspozycji wyroby zapewniające:

 • ochronę pogodową
 • izolację termo-akustyczną 
 • barierę dla wilgotnego powietrza z pomieszczenia

Mamy więc możliwość izolacji wszystkich trzech warstw uszczelnienia okiennego w ramach jednego, elastycznego i łatwego w montażu systemu. illbruck i3 jest pierwszym zestawem uszczelniającym, który został wyróżniony znakiem jakości RAL. Motaż wykonujemy na większości typowych podłoży budowlanych. Każdy produkt systemowy przeszedł badania komponentów budowlanych w instytucie ift Rosenheim.

Trzy elementy szczelnej izolacji

Prawidłowy montaż okien uzyskujemy dzięki zabezpieczeniu pianki poliuretanowej poprzez wykonanie dodatkowego uszczelnienia od strony
wewnętrznej i zewnętrznej. Ten efekt można uzyskać stosując produkty illbruck i3 w tym wielofunkcyjną, impregnowaną taśmę rozprężną – jednyny produktu, który spełnia wymagania we wszystkich trzech warstwach uszczelnienia zarazem.

Szczelność Pogodowa

Zewnętrzne uszczelnienie chroni izolację termo-akustyczną przed promieniowaniem UV, działaniem intensywnego deszczu oraz wiatrem. Uszczelnienie odpowiada również za odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz złącza, dzięki czemu izolacja pozostaje zawsze sucha zachowując wszystkie swoje właściwości izolacyjne.

Izolacja termo-akustyczna

Jest właściwą częścią izolacji odpowiadającą za uszczelnienie otworu okiennego, zapobieganie utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków z zewnątrz. Aby zapewnić jej długotrwałą funkcjonalność powinna być chroniona przed warunkami atmosferycznymi z zewnątrz i wilgocią z wnętrza budynku.

 

Szczelność powietrzna

Wewnętrzne uszczelnienie chroni izolacje termo-akustyczną przedprzenikaniem ciepłego, wilgotnego powietrza do jej wnętrza. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu izolacji od wewnątrz pozostaje ona sucha przez co może lepiej i dłużej spełniać swoje funkcje.

 

Szczelny montaż systemem illbruck i3 - najważniejsze zalety:

 • zapobiega zimnym przewiewom i utracie ciepła,
 • zmniejsza koszt zużycia energii na ogrzewanie budynku,
 • utrzymuje parametry izolacyjne okna w całym okresie jego użytkowania,
 • izoluje od hałasu z zewnątrz,
 • niweluje ryzyko wystąpienia pleśni w strefach przyokiennych,
 • bezpieczne dla alergików wyroby z certyfikatem GEV-EMICODE (Niemcy)
 • liczne badania w Instytucie Techniki Okiennej ift-Rosenheim, wyróżnienie znakiem jakości RAL,
 • system zapewnia dostęp do rozwiązania właściwego dla każdej sytuacji montażowej
 • ochrona przez włamaniem – dostępna opcja montażu okna w klasach RC2 i RC3
 • 10-letnia gwarancja funkcjonalności produktów w systemie illbruck i3
i3_products_de_0.0x0.0_0.0667001003009027x0.0667001003009027_0.0667001003009027_1385620124501