English EN Lietuvių kalba LT Polski PL

Ile kosztują okna dachowe w 2024 roku? Aktualne ceny

ile kosztują okna dachowe

Ile kosztują okna dachowe? Jaka jest aktualna cena okien na poddasze? Nieustannie rosnące ceny powodują, że trudno być na bieżąco z aktualnymi cenami, dlatego poznaj lepiej nasz artykuł.

Okna dachowe to świetny sposób na wprowadzenie do pomieszczenia jeszcze więcej światła. Dzięki temu strych lub pokój na piętrze stanie się bardziej funkcjonalny, a przede wszystkim maksymalnie wykorzystasz każdą przestrzeń w swoim domu.

Zwróć również uwagę na to, że okna dachowe, to dobry sposób na oszczędność energii elektrycznej, dlatego dowiedz się, ile kosztują okna dachowe w 2024 roku i przekonaj się, czy sprawdzą się w Twoim domu.

Obrotowe okna dachowe – cena w 2024 roku

Ogromną popularnością cieszą się okna dachowe obrotowe, które otwierają się w połowie swojej wysokości. Tym samym umożliwiają wygodną obsługę i łatwe utrzymanie czystości.

Jedyną wadą takich modeli jest kłopotliwe otwieranie w przypadku niskich poddaszy.

Alternatywnym rozwiązaniem są okna uchylno-obrotowe, które są wyposażone w dwie osie obrotu – na górze oraz w połowie wysokości.

W takim przypadku okna są obsługiwane przy pomocy klamki, która może znajdować się na górze lub dole ramy.

Kluczową cechą takich modeli jest ograniczone wysuwanie w głąb mieszkania, dzięki czemu okna nie zajmują tak wiele przestrzeni, jak w przypadku wersji obrotowych. Poza tym można je stosować również na skosach o niższych wysokościach.

Rodzaje okien dachowych mają wpływ na ich ostateczną cenę. Musisz też wziąć pod uwagę materiały, z jakich są wykonane. Najpopularniejsze jest tworzywo sztuczne lub drewno. Większość okien ma już dołączony kołnierz.

Podczas ustalania ceny okien dachowych weź pod uwagę ich wymiary.

Jeśli są indywidualnie dopasowane do Twoich wymagań, to musisz spodziewać się wyższych kosztów. Jednak najczęściej są wybierane modele o rozmiarach 78 x 118, a także 78 x 140 cm.

Ile kosztują okna dachowe obrotowe? Przykładowy cennik 2024

 • Okna uchylno-obrotowe z ramą z drewna sosnowego – najprostsze modele o konstrukcji uchylno-obrotowej z drewna sosnowego kosztują w 2024 roku ok. 1180 zł. Zwróć uwagę na to, że cena odnosi się do modeli w standardowym rozmiarze 78 x 118 cm. Takie okna sprawdzą się w większości połaci dachowych.
 • Okna uchylno-obrotowe z ramą z drewna i PCV – gdy zależy Ci na wykorzystaniu nowoczesnego połączenia drewna z PCV, to musisz przygotować się na nieco wyższą cenę w porównaniu do poprzedniego modelu. Wersja z kołnierzem kosztuje ok. 1580 zł. Dotyczy to produktu w standardowym rozmiarze 78 x 118 cm. Ważne jest tylko to, że połączenie dwóch materiałów cechują naprawdę dobre parametry techniczne.
 • Okna obrotowe – najtańsze modele z lakierowanego drewna to koszt ok. 1280 zł. Pamiętaj jednak o tym, że dotyczy to okien o rozmiarze 78×140 cm. Takie produkty wyróżniają się dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, dzięki czemu są też energooszczędne.

Przygotowaliśmy dla Ciebie średnie przedziały cenowe okien obrotowych na poddasze w zależności od dodatkowych funkcji i rodzaju wykorzystanego materiału, które obowiązują w 2024 roku:

 • uchylne okna poddaszowe z PCV – średnia cena od 500 do 800 zł,
 • uchylne okna poddaszowe z drewna – średnia cena od 800 do 1200 zł,
 • uchylno-obrotowe okna z PCV – średnia cena od 700 do 1200 zł,
 • uchylno-obrotowe okna z drewna – średnia cena od 900 do 1700 zł,
 • uchylno-obrotowe okna z połączenia PCV i drewna – średnia cena od 1500 do 2500 zł.

UWAGA! Podane ceny dotyczą okien dachowych o wymiarach do 78 x 140 cm.

Ile kosztują okna dachowe wyłazowe?

Kolejnym popularnym modelem okien dachowych są tzw. wyłazy, czyli modele rozwierane.

Bez problemu znajdziesz zarówno wersje wykonane z drewna, jak i z tworzywa sztucznego.

Konstrukcja tego typu okien polega na tym, że skrzydło wyłazu otwiera się z prawej lub lewej strony, dzięki czemu umożliwia łatwe i szybkie wyjście na dach.

Bardzo często dodawane są siłowniki oraz systemy zapobiegające zatrzaśnięciu, dzięki czemu korzystanie z wyłazów dachowych jest jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze.

W przypadku tych okien dachowych cena jest uzależniona od specyfikacji technicznej danego produktu oraz wykorzystanej technologii.

Wyłazowe okna dachowe – Przykładowy cennik 2024

 • Wysokoosiowe okna drewniane z drewnianą ramą – dwuszynowe modele z kołnierzem i drewnianą ramą kosztują ok. 910 zł. Najtańsze są wersje o wymiarach 66 x 118 cm, ale z łatwością znajdziesz też modele o rozmiarze 94 x 118 cm oraz 78 x 118 cm.
 • Wyłazy dachowe  z drewnianą ramą – w sklepach dostępne są okna z drewnianą ramą i zespoloną szybą hartowaną, które kosztują ok. 350 zł. Zwróć uwagę na to, że dotyczy to modeli o wymiarach 46 x 75 cm.
 • Wyłazy dachowe do nieogrzewanych pomieszczeń – jeśli chcesz zamontować okna dachowe w nieogrzewanych pomieszczeniach, to wybierz opcję ze zintegrowanymi kołnierzami. Koszt takich modeli waha się między 450 a 630 zł w zależności od tego, na jaki rozmiar się zdecydujesz. Do dyspozycji masz dwa warianty – 41 x 55 lub 49 x 78cm.

Okna połaciowe – od czego zależy cena w 2024 roku?

1. Rozmiar okien dachowych

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę okna dachowego, jest jego rozmiar.

Najmniej zapłacisz za model w standardowym wymiarze np. 78 x 118 cm.

Jeśli zależy Ci na bardziej niestandardowym produkcie, to musisz przygotować się na wzrost kosztów.

2. Parametry techniczne okien dachowych

Podczas szacowania kosztów okien dachowych musisz wziąć pod uwagę parametry techniczne wybranych modeli.

Zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła, ponieważ decyduje to o stopniu energooszczędności.

Kluczowe znaczenie ma też konstrukcja okna dachowego, a szczególnie liczba szyb.

3. Rodzaj materiał okien połaciowych

Wśród najpopularniejszych okien dachowych są te wykonane z drewna lub PCV.

Naturalny materiał wiąże się z nieco wyższą ceną produktów. Jednak jest to najlepsze rozwiązanie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności np. kuchni i łazienki.

W sypialni oraz salonie dobrze sprawdzą się okna dachowe z PCV, które są też nieco tańsze.

4. Rodzaj szyb w oknach dachowych

Standardowym rozwiązaniem w oknach dachowych są zespolone szyby.

Jednak ich cena może wzrosnąć lub spaść w zależności od tego, czy zdecydujesz się na wersję z dwiema bądź trzema warstwami tafli.