English EN Lietuvių kalba LT Polski PL

Ile kosztują okna trzyszybowe w 2024 roku? Aktualne ceny

Chcesz, żeby w Twoim domu było ciepło zimą i chłodno latem? Zatem zwróć uwagę na wybór wysokiej jakości okien trzyszybowych, które zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Sprawdź, ile kosztują okna trzyszybowe w 2024 roku, postaw na wysoką jakość oraz efektywność cieplną budynku.

ile kosztują okna trzyszybowe

Ile kosztują okna trzyszybowe? Cena w 2024 roku

Interesuje Cię to, ile kosztują okna trzyszybowe w 2024 roku? Tak naprawdę zależy to od wielu czynników, ale za najtańsze modele z PCV możesz zapłacić od 650 do 1000 zł. Nieco droższe są okna trzyszybowe z drewna. W takim przypadku cena za metr kwadratowy waha się między 900 a 1500 zł. Najdroższą opcją są okna trzyszybowe z aluminium.

Wówczas spodziewaj się wydatków w granicy 1200-2000 zł za metr kwadratowy. Oczywiście dokładna cena może się różnić w zależności od regionu, producenta oraz funkcji konkretnych modeli. Dlatego przekonaj się, co wpływa na koszt okien trzyszybowych.

Od czego zależy cena okien trzyszybowych?

Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na koszt okien trzyszybowych w 2024 roku!

Materiały, z jakich wykonane są profile

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę okien trzyszybowych są materiały, z jakich wykonane są profile ram okiennych. Na rynku dostępne są różne opcje, takie jak drewno, PVC i aluminium. Który z tych materiałów jest najdroższy? Zdecydowanie aluminium, najtańsze są profile z PVC. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na koszty, ale również na wygląd profili. Drewno jest piękne i naturalne, a do tego pasuje do klasycznych i skandynawskich domów. Natomiast PVC to ekonomiczna opcja, która może przybrać dowolny kolor, dzięki czemu te profile są bardzo uniwersalne. Trwałe, aluminiowe profile wspaniale wyglądają w loftowych, nowoczesnych i minimalistycznych budynkach – najlepiej z dużą liczbą przeszkleń.

Rozmiar i kształt okien

Niezależnie od rodzaju materiału, to rozmiar i kształt okien mają duży wpływ na cenę. Im większe i bardziej niestandardowe okno, tym wyższy koszt produkcji. Dodatkowo skomplikowane kształty wymagają większej precyzji w produkcji, a tym samym mogą wpłynąć na podniesienie ceny.

Kolor stolarki okiennej

Zastanawiasz się, czy kolor może wpłynąć na to, ile kosztują okna trzyszybowe? Oczywiście, że tak. Szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na niestandardowym odcieniu lub dodatkowym efekcie. Wówczas barwa profili z może wpłynąć na wzrost ceny.

Nie musisz się tego obawiać, jeśli chcesz kupić okna w standardowych kolorach – zazwyczaj najtańsze są białe okna PVC.

Montaż oraz dodatkowe usługi

Pamiętaj o tym, że montaż okien trzyszybowych to kolejny aspekt, który wpływa na ostateczną cenę. Chcesz, żeby zajął się tym profesjonalny zespół? Dzięki temu masz pewność, że okna będą dobrze zamontowane, ale wiąże się to także z dodatkowymi kosztami. Przygotuj się również na wzrost ceny związany z demontażem starych okien, montażem parapetów czy też instalacja rolet zewnętrznych.

Region, w jakim kupujesz okna

Czy wiesz, że region czy po prostu wielkość miasta, w jakim zamawiasz okna trzyszybowe, także wpływa na cenę tych produktów? Zazwyczaj najdroższe okna kupisz w Warszawie i Krakowie, a najtańsze od firm z niewielkich miast. Konkurencyjne ceny oferują również dostawcy okien trzyszybowych z Suwałk.

Producent

Ostatnim aspektem, który wpływa na cenę, jest producent okien trzyszybowych. Znane marki mogą oferować produkty w wyższych cenach, a mniej popularni producenci zapewniają okna w bardziej konkurencyjnych kwotach. Najlepiej, jeśli porównasz różne oferty i wybierzesz opcję, która jest korzystna zarówno pod względem ceny, jak i jakości.

Dlaczego warto zdecydować się na okna trzyszybowe?

Ze względu na wyższą cenę zastanawiasz się, która opcja jest lepsza – okna dwu- czy też trzyszybowe? W takim razie poznaj najważniejsze zalety okien trzyszybowych, dzięki czemu przekonasz się, dlaczego warto wybrać to rozwiązanie do swojego domu, biura lub innego budynku.

Doskonała izolacja termiczna

Jednym z głównych powodów, dla których warto wybrać okna trzyszybowe, jest doskonała izolacja termiczna. Dzięki trzem warstwom szyb, te okna ograniczają utratę ciepła z wnętrza budynku na zewnątrz oraz przed przenikaniem zimna do środka. To oznacza, że w zimie utrzymują ciepło w pomieszczeniach, a latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza.

Skuteczna izolacja akustyczna

Szukasz okien do budynku znajdującego się w centrum miasta? Zwróć uwagę na to, że okna trzyszybowe skutecznie redukują hałas z zewnątrz. Dzięki temu w domu możesz cieszyć się spokojem oraz ciszą, a to ułatwi Ci koncentrację podczas pracy i zrelaksowanie się w czasie wolnym.

Trwałość i bezpieczeństwo

Warto podkreślić, że okna trzyszybowe są często wykonywane z materiałów o wyższej jakości, co przekłada się na ich trwałość. Tym samym te produkty są mniej narażone na korozję, odkształcenia czy blaknięcie kolorów. Dzięki temu masz pewność, że te okna będą służyły przez wiele lat – bez konieczności częstej konserwacji.

Istotne jest także to, że okna trzyszybowe są bardziej odporne na włamania – w porównaniu do modeli jedno- i dwuszybowych. Jeszcze lepiej zadbasz o bezpieczeństwo domowników lub mienia, gdy zdecydujesz się na wzmocnione konstrukcje i okucia antywłamaniowe.

Oszczędność energii

Dzięki doskonałej izolacji termicznej okna trzyszybowe pozwalają na znaczną redukcję zużycia energii na ogrzewanie i chłodzenie budynku. To nie tylko korzyść dla naszego portfela, ale także korzystny wpływ na środowisko naturalne poprzez ograniczenie emisji CO2.