English EN Lietuvių kalba LT Polski PL

Okna Winchester czy Złoty Dąb? Które okna wybrać?

Czas na wybór okien! To jedna z najważniejszych decyzji – bo to inwestycja na długie lata. Zastanów się, jakie okna wybrać do swojego domu. Marzysz o przepięknych oknach drewnianych, które sprawią, że atmosfera w domu będzie pełna ciepła i relaksu? Nie działaj pod wpływem romantycznych zrywów, postaw na długotrwałość i nowoczesność – wybierz okna wykonane z drewnopodobnych odcieni. Na szczególną uwagę zasługują okna Winchester i Złoty Dąb. Sprawdź, który kolor najlepiej wybrać do swojego domu.

Okna Winchester czy Złoty Dąb

Okna drewnopodobne – dlaczego warto?

Okna drewnopodobne nie są wykonane z prawdziwego drewna, a z profili PVC, ale za to zapewniają wiele korzyści.

Okna Złoty Dąb i Winchester doskonale imitują drewno, więc nie sposób dostrzec różnicy. Tym samym dodają wnętrzu uroku i elegancji Jednak najważniejsze jest to, że okna drewnopodobne są odporne na działanie warunków atmosferycznych, więc cechują się nieporównywalnie większą wytrzymałością niż tradycyjne okna drewniane. W dodatku utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste.

Dla wielu osób kolejną ważną zaletą jest to, że nie wymagają malowania w porównaniu do okien drewnianych.

Okna Winchester czy Złoty Dąb – różnice

Oba kolory – Winchester, jak i Złoty Dąb, charakteryzują się naturalnym wyglądem i wysoką jakością wykonania. To sprawia, że są one nie tylko piękne, ale również długotrwałe. Dzięki temu mogą służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany.

Jeśli chodzi o ich wygląd, to różnica tkwi głównie w nasyceniu barw. Nic w tym dziwnego, że wiele osób stosuje obie nazwy zamiennie i uznaje je za bardzo zbliżone.

Jednak, gdy przyjrzysz się bliżej, dostrzeżesz subtelne, ale jednocześnie znaczące różnice.

  • Okna Winchester cechują się chłodniejszą i nieco bardziej stonowaną kolorystyką. Specjaliści określają ten odcień jak nieco wybielony jasny brąz.
  • Natomiast okna Złoty Dąb wyróżniają się znacznie cieplejszymi tonami, które również łudząco przypominają dębowe deski. Wprawne oko będzie w stanie z łatwością dostrzec pomarańczowe refleksy czy nawet karmelowe odcienie.

Zastosowanie okien Winchester i Złoty Dąb

Wybór pomiędzy oknami Winchester i Złoty Dąb to wyjątkowo trudna decyzja. Obie opcje, ze względu na swoje wszechstronne walory estetyczne, doskonale wpisują się w różnorodne style wnętrz. Twoim celem jest uzyskanie naturalnej aranżacji? W takim razie koniecznie postaw na okna Winchester i Złoty Dąb. Zwróć uwagę na te kolory, jeśli chcesz, żeby Twój dom został zaaranżowany w takich stylach jak klasyczny, rustykalny, shabby-chic, urban jungle, scandi, japandi czy hygge. Na pewno dobrze sprawdzą się również w aranżacjach w stylu loftowym czy minimalistycznym.

W jakich tonacjach najlepiej prezentują się te okna? Wspaniałym wyborem będą kompozycje z czernią, bielą, kolorami ziemi, ale też z odcieniami pastelowymi.

Wykorzystaj naturalny wygląd okien Winchester i Złoty Dąb. Następnie dodaj do swojego domu bujną roślinność, która stworzy przytulną aranżacją. Jednocześnie sprawi, że domownicy będą czuli się naprawdę zrelaksowani.

Mamy jeszcze jedną cenną wskazówkę związaną z zastosowaniem okien Złoty Dąb w Twoim domu – wspaniale odbijają promienie słoneczne, dlatego sprawiają, że wnętrze staje się znacznie jaśniejsze. Dlatego koniecznie wybierz te drewnopodobne okna w mieszkaniu czy domu o mniejszym metrażu.

Polecamy wybrać okna Winchester lub Złoty Dąb nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w budynkach komercyjnych, takich jak biura czy restauracje.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę, kupując okna do domu?

Przy wyborze okien do swojego domu warto wziąć pod uwagę znacznie więcej aspektów niż tylko ich wygląd oraz materiał, z którego mają być wykonane. Gdy zdecydujesz się już, czy wybrać drewnopodobne okna Winchester, czy Złoty Dąb, to zwróć uwagę także na kilka innych ważnych aspektów, które wpłyną na ich jakość i użyteczność.

Dlaczego tak chętnie kupujemy dziś okna PVC i ALU? Oto kilka kluczowych zalet, jakie zapewniają:

  • energooszczędność;
  • ochrona środowiska naturalnego;
  • ochrona zdrowia domowników;
  • termoizolacja;
  • prywatność – gwarancja wyciszenia;
  • bezpieczeństwo.

Wszystkie te aspekty powinny odgrywać istotną rolę podczas zakupu okien do domu i nie tylko. Duże znaczenie ma także to, aby okna nie tylko spełniały Warunki Techniczne 2021, ale nawet je przewyższały.

Decydując się na zakup okien do swojego domu, nie kieruj się tylko ceną — pamiętaj o tym, że to długoterminowa inwestycja. Bardzo ważne jest to, aby dopasować okna do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich okien to ważna decyzja, która ma wpływ na estetykę, komfort termiczny i akustyczny w Twoim domu. Okna Winchester czy Złoty Dąb – którą opcję warto wybrać? Dostosuj ostateczną decyzję do swojego gustu i indywidualnych preferencji, aby zaprojektować dom, w którym będziesz czuć się przytulnie i bezpiecznie. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub porady, to koniecznie skonsultuj się z naszymi ekspertami.